Išmokti skraidyti gali kiekvienas!

Viskas prasideda nuo svajonių. Apie šeimą, darbą, sutvarkytą buitį, namus, atostogas, poilsį. Svajojate išmokti skraidyti? Tegul svajonė pildosi, nes tai yra daug paprasčiau nei įsivaizduojate! Jeigu atitinkate medicinos reikalavimus (kurie nėra labai griežti), esate ne jaunesnis kaip 17 metų ir turite noro – skambinkite arba rašykite mums! Kauno aeroklubas – tai aviacijos mokymo organizacija, turinti daugiau nei 50 metų patirtį. Mūsų klube skraidyti išmokusius pilotus jūs galite sutikti ir karinėse oro pajėgose, ir įvairiose aviakompanijose, ir kituose aeroklubuose. Kauno aeroklubo pilotų mokykloje jūs galite:

PPL (A)

Išmokti skraidyti ir gauti privataus piloto licenciją

LAPL (A)

Išmokti skraidyti ir gauti laisvalaikio piloto licenciją

ULO

Išmokti skraidyti ir gauti ultralengvo lėktuvo piloto licenciją

VFR N

Gauti naktinių skrydžių kvalifikaciją

BT

Gauti banerio tempimo paskui lėktuvą kvalifikaciją

An-2

Gauti lėktuvo An-2 vado kvalifikaciją

AS

Gauti akrobatinių skrydžių kvalifikaciją

Visi mokomieji skrydžiai daugiausia atliekami S.Dariaus ir S.Girėno aerodrome, Kaune. Skrendame ir į Pociūnų ar kitus aerodromus, kurių Lietuvoje yra virš 20. Skrydžių grafikas derinamas su kiekvienu individualiai, atsižvelgiant į mokinio pageidavimus bei galimybes. Teorinė mokymo dalis dėstoma grupėse. Kursai vyksta KTU auditorijose, aerodrome arba nuotoliniu būdu kasmet nuo gruodžio 1 d. iki balandžio 30 d.

PPL(A) kursai

Licencija PPL(A) – tai Privataus piloto licencija, kuri suteikia jos savininkui teisę skraidyti vienmotorių ir dvimotorių lėktuvų klasėse lėktuvais arba sudėtingesnių tipų lėktuvais, kurie bus įrašyti piloto licencijoje ir/arba piloto skraidymų knygelėje. Privataus piloto licencija (PPL) su leidimu skraidyti vienmotoriu lėktuvu – tai pirmas žingsnis, įsisavinant naują transporto rūšį. Vėliau galima bus išmokti skraidyti akrobatiniu lėktuvu arba valdyti 4-vietį, 6-vietį, ar dvimotorį lėktuvą ir siekti komercinės aviacijos piloto (CPL), o vėliau ir oro transporto piloto (ATPL) licencijų.

PPL(A) kursų tikslas

Išmokyti pilotus mokinius savarankiškai skraidyti pagal Vizualiųjų skrydžių taisykles (VFR), kad gauti Privataus piloto licenciją PPL(A).

Reikalavimai

Amžius – ne jaunesni kaip 17 metų;
Sveikatos būklė – turėti bent 2 klasės Civilinės aviacijos sveikatos pažymėjimą;
Pasitikrinti sveikatą galima:
 • Vilniuje, Aviacijos medicinos centre, Antakalnio g. 124 (tel.: +370 5 274 3842)
 • Antakalnio poliklinikoje (pas gyd. Raimondą Kungytę tel.: +370 676 01314)
 • Biržuose (pas gyd. Editą Braždžiuvienę tel. +370 687 57696)

Pastaba: Editai Braždžiuvienei reikia rašyti tik SMS su tekstu, „Noriu gauti aviacinės medicinos pažymėjimą“ ir ji paskambins, kai bus laisva, o į skambučius ji neatsakinėja, nes dirba.

Valstybiniai teorijos egzaminai laikomi iš šių dalykų

 • Aerodinamika
 • Bendrosios žinios apie orlaivį
 • Meteorologija
 • Navigacija
 • Oro teisė ir skrydžių procedūros
 • Radijo ryšys VFR (Vizualiems skrydžiams)
 • Skrydžių charakteristikos ir planavimas
 • Žmogaus galimybės skraidyti (Medicina)

Kursų trukmė

Teorinis mokymas – 98 valandos teorijos mokymo.
Praktinis mokymas – mažiausiai 45 skraidymo valandos pagal praktinio mokymo programą.

Teoriniai mokymai

Teoriniai mokymai vyksta kasmet nuo gruodžio 1 d. iki balandžio 30 d., du kartus per savaitę, Kauno Technologijos Universiteto Mechanikos inžinerijos ir dizaino fakulteto auditorijose, Studentų g. 56, arba nuotoliniu būdu. Dažniausiai nuo 18:00 val.

Praktinis mokymas

Pilotų mokomieji skrydžiai pagal Vizualiųjų skrydžių taisykles (VFR) atliekami vienmotoriais vienpiločiais orlaiviais S.Dariaus ir S.Girėno aerodrome, Kaune, Pociūnų arba kituose Lietuvos aerodromuose.

Išsamesnės informacijos teiraukitės Kauno aeroklubo telefonu: +370 687 45 132